Aktualności

CHEMUTAI Joyline Absolutną zwyciężczynią IX Jastrzębskiej Dziesiątki!

Reprezentantka Kenii CHEMUTAI Joyline, jako pierwsza przekroczyła linię mety IX Biegu Ulicznego Jastrzębska Dziesiątka uzyskując 33min33sek i to ona wyjechała z tytułem Absolutnego Zwycięzcy! Wynik reprezentantki Kenii jest zarówno nowym rekordem biegu!

Przypominamy, iż kobiety w tym roku wystartowały o 3min47sek szybciej od mężczyzn (różnica pomiędzy rekordami Polski). Pogoń za najszybszymi kobietami trwała do samego końca a najlepszemu mężczyźnie zabrakło zaledwie 13 sekund do pierwszej kobiety.

W śród mężczyzn zwyciężył reprezentant Kenii KOSGEI Mathew osiągając 29min59sek.

Jastrzębski bieg na 10km ukończył 787 osób. Wzięło w niej udział 259 kobiet i 528 mężczyzn. Najlepszymi Polakami zostali Mrówka Mateusz z Radlina, który uzyskał czas 30:29 oraz Mach Angelika z Warszawy, przekraczając linię mety z czasem 35:33.

Najlepszym jastrzębianinem został Albrecht Krystian (36:31) oraz Kanclerz-Januszewska Katarzyna (44:10)

Zwycięzcą kategorii Górnik został Mateusz Mrówka reprezentujący KWK Marcel z Radlina

Kategorię drużynową wygrała rybnicka ekipa Inżynieria Biegania, przed drużyną Bziegacze oraz 1 second Team.  W tym rok mieliśmy dwie najliczniejsze drużyny KB MCKIS Jaworzno oraz OLZA CIESZYN, które liczyły na mecie po 22 osoby.

Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, wodę a każda kobieta otrzymała różę.  Po biegu dla każdego uczestnika był również przygotowany posiłek regeneracyjny.

WYNIKI i GALERIA

Wyniki poszczególnych klasyfikacji:

OPEN M

1 KOSGEI Mathew - Kenia - 29:59

2 CHERUTICH Nelson Kipkogei - Kenia - 30:10

3 KIBIRE Moses Kipruto - Kenia - 30:27

OPEN K

1 CHEMUTAI Joyline - Kenia - 33:33

2 MBATHA Ruth Nundu - Kenia - 34:09

3 MACH Angelika - WARSZAWA 1 Second Team - 35:33

POLACY

1 MRÓWKA Mateusz - RADLIN - 30:29

2 CIEPŁAK Marcin - RYBNIK - 32:45

3 ZAJĄC Bartosz -  KB MCKIS Jaworzno - 32:51

POLKI

1 MACH Angelika - WARSZAWA - 35:33

2 BRONIATOWSKA Katarzyna - Zielonki - 35:41

3 GOLBA Kasia - KATOWICE - 36:28

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO na 10km - MĘŻCZYŹNI

1 MRÓWKA Mateusz - RADLIN - 30:29

2 CIEPŁAK Marcin - RYBNIK - 32:45

3 DROŻDŻ Damian - RYBNIK - 33:05

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO na 10km - KOBIETY

1 GOLBA Kasia - KATOWICE - 36:28

2 MICHALAK Sandra - SOSNOWIEC - 36:34

3 GRIMAN Joanna - RYBNIK - 39:13

JASTRZĘBIANIE

1 ALBRECHT Krystian - Galopujące Ślimaki - 36:31

2 BARTNIK Sebastian - Street Spirit - TEAM NOWAK - 36:44

3 GIŻYŃSKI Damian - GB Galopujące Ślimaki - 37:18

JASTRZĘBIANKI

1 KANCLERZ-JANUSZEWSKA Katarzyna - Kobiety na 5+ - 44:10

2 PIWISZKIS Barbara - Kobiety na 5+ - 46:38

3 LORENZ Agnieszka - Galopujące Ślimaki - 48:46

GÓRNICY

1 MRÓWKA Mateusz  - KWK MARCEL - 30:29

2 KNESZ Marek - JEJKOWICE - 36:51

3 GIŻYŃSKI Damian - Jastrzębie-Zdrój - 37:18

KATEGORIE WIEKOWE 

K16

1 MROWIEC Kinga - RUDA ŚLĄSKA - 41:46

2 CHROMIK Julia - SKOCZÓW - 42:25

3 MALINA Michalina - BOJSZOWY - 42:54

M16

1 KLIMEK Wojciech - LUBOMIAM - 36:16

2 ALBRECHT Krystian - Galopujące Ślimaki - 36:31

3 JASICA Mateusz - KUSY Bukowno - 36:53

K20

1 CHEMUTAI Joyline - Kenia - 33:33

2 MBATHA Ruth Nundu - Kenia - 34:09

3 MACH Angelika - WARSZAWA - 35:32

M20

1 KOSGEI Mathew - Kenia - 29:59

2 CHERUTICH Nelson Kipkogei - Kenia - 30:10

3 MRÓWKA Mateusz - Radlin - 30:29

K30

1 GOLBA Kasia - KATOWICE - 36:28

2 MICHALAK Sandra - SOSNOWIEC - 36:34

3 GRIMAN Joanna - RYBNIK - 39:13

M30

1 KIBIRE Moses Kipruto - Kenia - 30:27

2 DROŻDŻ Damian - RYBNIK - 33:05

3 LYSKO Jakub - DĄBROWA GÓRNICZA - 33:08

K40

1 LASKOWSKA Katarzyna - GLIWICE - 40:56

2 RENCZ Małgorzata - ORZESZE - 42:28

3 MENŻYK Joanna - MYSŁOWICE - 47:35

M40

1 LUBIENIECKI Maciej - KRAKÓW - 34:07

2 SOBOL Tomasz - KATOWICE - 36:31

3 CICHOŃ Roman - MIERZĘCICE - 36:36

K50

1 KANCLERZ-JANUSZEWSKA Katarzyna - JASTRZĘBIE-ZDRÓJ - 44:10

2 PAPUGA Iwona - JAWISZOWICE - 47:04

3 BRZOZOWSKA Teresa - JAWORZNO - 49:53

M50

1 BULIK Witold - GILOWICE - 35:18

2 KNESZ Marek - JEJKOWICE - 36:51

3 NIEMIEC Mirek - CIESZYN - 37:37

K60

1 SIKORA Alicja - BIELSKO BIALA - 49:03

2 MAREK-WRÓBEL Edyta - RYBNIK - 51:29

3 SIENIAWSKA Janina - KĘDZIERZYN-KOŹLE - 58:05

M60

1 DZIARSKI Wiesław - RYBNIK - 38:54

2 NIEDZIELA Stefan - KNURÓW - 43:10

3 KĄKOL Ryszard - BIELSKO-BIAŁA - 43:38

M70+

1 SIKORA Stefan - BIELSKO BIAŁA - 42:42

2 RZEPCZYŃSKI Wiesław - RACIBÓRZ - 43:31

3 KAPTUR Wojciech - WODZISŁAW ŚLĄSKIM -49:49

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM 

ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZOWY 10 BIEG ULICZNY "JASTRZĘBSKA DZIESIĄTKA"

Udostępnij:

www.biegjastrzebie.pl może używać plików cookies (ciasteczka). Pliki cookies są to informacje zapisywane przez serwer na komputerze użytkownika, które mogą być odczytane przy każdorazowym połączeniu się z komputera użytkownika.Pliki cookies są nieszkodliwie dla użytkownika i jego komputera. Pliki te dostarczają danych statystycznych o ruchu użytkowników i korzystaniu przez nich z poszczególnych stron serwisu.Odwiedzający ma możliwość wyłączenia ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej