Aktualności

ELASRI Abderrahim Absolutnym zwycięzcą X Jastrzębskiej Dziesiątki!

ELASRI Abderrahim z Chorzowa, jako pierwszy przekroczył linię mety X Jubileuszowego Biegu Ulicznego Jastrzębska Dziesiątka uzyskując 32min18sek i to on wyjechał z tytułem Absolutnego Zwycięzcy!

Przypominamy, iż kobiety w tym roku wystartowały o 4min03sek szybciej od mężczyzn (różnica pomiędzy rekordami Polski). Pogoń za najszybszymi kobietami trwała do samego końca i dopiero na ok 300m do mety nastąpiła zmiana lidera.

Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka z Krakowa Golec Paulina osiągając 36min28sek.

Jastrzębski bieg na 10km ukończył 482 osoby. Wzięło w niej udział 145 kobiet i 337 mężczyzn.

Najlepszym jastrzębianinem został Albrecht Krystian (35:25) oraz Suwaj Aneta (38:47)

Zwycięzcą kategorii Górnik został Osetek Paweł reprezentujący Radlinioki w Biegu.

Kategorię drużynową wygrała ekipa Zadyszka Oświęcim, przed drużyną Galopujące Ślimaki oraz Klubem Biegacza Fartlek.  Najliczniejszą tegoroczną drużyną okazał się Klub Biegacza Fartlek, który finiszował w liczbie 17 osób.

Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, wodę a każda kobieta otrzymała różę.  Po biegu dla każdego uczestnika był również przygotowany posiłek regeneracyjny.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji:

OPEN M

1 ELASRI Abderrahim - Chorzów – 32:18

2 WÓJCIK Tomasz -AKTYWNA PSZCZYNA RUNNERS TEAM  - 32:24

3 FIJAK Tomasz – MKS Żywiec - 33:20

OPEN K

1 GOLEC Paulina - Kraków - 36:28

2 MICHALAK Sandra - Wisła Wielka - 37:35

3 MENDECKA-ZEJDLER Michalina - Łaziska Górne - 37:50

POLACY

1 ELASRI Abderrahim - Chorzów – 32:18

2 WÓJCIK Tomasz -AKTYWNA PSZCZYNA RUNNERS TEAM  - 32:24

3 FIJAK Tomasz – MKS Żywiec - 33:20

POLKI

1 GOLEC Paulina - Kraków - 36:28

2 MICHALAK Sandra - Wisła Wielka - 37:35

3 MENDECKA-ZEJDLER Michalina - Łaziska Górne - 37:50

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO na 10km - MĘŻCZYŹNI

1 WÓJCIK Tomasz - AKTYWNA PSZCZYNA RUNNERS TEAM  - 32:24

2 FIJAK Tomasz – MKS Żywiec - 33:20

3 HARATYK BŁAŻEJ – MKS Ustroń - 33:28

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO na 10km - KOBIETY

1 MICHALAK Sandra - Wisła Wielka - 37:35

2 MENDECKA-ZEJDLER Michalina - Łaziska Górne - 37:50

3 SUWAJ ANETA – Jastrzębie-Zdrój - 38:47

JASTRZĘBIANIE

1 ALBRECHT Krystian - Galopujące Ślimaki - 35:25

2 SZULIK Grzegorz - ZSRG SP Z O.O. – 36:56

2 BARTNIK Sebastian - Street Spirit - TEAM NOWAK – 37:00

JASTRZĘBIANKI

1 SUWAJ ANETA – ALPIN SPORT TEAM - 38:47

2 WRÓBLEWSKA Judyta - ZAWIERUCHA TRAINING ACADEMY - 45:15

3 PERKOWSKA Daria - KOBIETY NA 5+ - 46:42

GÓRNICY

1 OSETEK Paweł - RADLINIOKI W BIEGU – 36:43

2 SZULIK Grzegorz - ZSRG SP Z O.O. – 36:56

3 KRETEK Łukasz - Lyski – 39:25

KATEGORIE WIEKOWE 

K16

1 TYMAN Karolina - UKS DIAMENT GODÓW - 45:30

2 CZYŻ Marlena - UKS DIAMENT GODÓW – 46:09

3 KLUCZNIOK Magda - RYBNIK – 54:35

M16

1 FIJAK Tomasz – MKS Żywiec - 33:20

2 HARATYK BŁAŻEJ – MKS Ustroń - 33:28

3 SOCHA Tymon - TL POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - 35:56

K20

1 CHROMIK Julia - LKS POGÓRZE – 40:34

2 WYSŁUCH Iza - SKOCZÓW - 41:26

3 SIKORA Joanna - LKS POGÓRZE – 42:12

M20

1 STRZODA Marcin - STOWARZYSZENIE SPORTOWE AKTYWNA PSZCZYNA – 35:24

2 WOJCIK Paweł - ZADYSZKA OŚWIĘCIM – 35:25:30

3 ALBRECHT Krystian - Galopujące Ślimaki - 35:25:70

K30

1 MICHALAK Sandra - Wisła Wielka - 37:35

2 MENDECKA-ZEJDLER Michalina - Łaziska Górne - 37:50

3 SUWAJ ANETA – Jastrzębie-Zdrój - 38:47

M30

1 WÓJCIK Tomasz -AKTYWNA PSZCZYNA RUNNERS TEAM  - 32:24

2 LYSKO Jakub - WKB META LUBLINIEC - 33:29

3 RUDZINSKI Jacek – Kocmyrzów - 33:43

K40

1 GOLEC Paulina - Kraków - 36:28

2 STUCHLIK Magdalena - TRENUJ Z SANDRA / FIZJO SPORT SANDRA – 39:46

3 DYBCZYŃSKA Jadwiga - LKS POGÓRZE – 40:15

M40

1 ELASRI Abderrahim - Chorzów – 32:18

2 KOŹMIŃSKI Józef - SKL SUCHA BESKIDZKA - 33:50

3 ANTCZAK Robert - RACIBÓRZ - 34:50

K50

1 JADACH Oleksandra - KLUB BIEGAM BO LUBIĘ RACIBÓRZ - 48:08

2 FURMANEK Ela - NOWAK-TEAM - 49:41

3 POPEK Barbara – JASTRZĘBIE-ZDRÓJ - 49:47

M50

1 PYRA Wiesław - Praszka - 35:13

2 SAMBAK Tadeusz - ZADYSZKA OŚWIĘCIM – 40:35

3 WADELSKI Eugeniusz - Ruda Śląska – 41:56

K60

1 MAREK-WRÓBEL Edyta – RYBNIK  - 54:19

2 PIPIRO Grażyna - KOBIETY NA5+ - 1:08:24

3 GAŃKO Grażyna – JASTRZĘBIE-ZDRÓJ – 1:09:00

M60

1 KARPLEWICZ Andrzej - GALOPUJĄCE ŚLIMAKI  - 41:14

2 KĄKOL Ryszard - PĘDZIWIATRY NA ANIMUSZU - 43:58

3 TOMCZYK Lesław - CIESZYN – 44:34

K70+

1 SIKORA Alicja – BIELSKO-BIAŁA – 1:01:50

M70+

1 PRZYŁUDZKI Janusz - STS BIEGATON – 49:40

2 SIKORA Stefan – BIELSKO-BIAŁA – 50:19

3 KRASKA Włodzimierz - KRAKÓW – 50:44

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM 

ZAPRASZAMY NA XI BIEG ULICZNY "JASTRZĘBSKA DZIESIĄTKA"

Udostępnij:

www.biegjastrzebie.pl może używać plików cookies (ciasteczka). Pliki cookies są to informacje zapisywane przez serwer na komputerze użytkownika, które mogą być odczytane przy każdorazowym połączeniu się z komputera użytkownika.Pliki cookies są nieszkodliwie dla użytkownika i jego komputera. Pliki te dostarczają danych statystycznych o ruchu użytkowników i korzystaniu przez nich z poszczególnych stron serwisu.Odwiedzający ma możliwość wyłączenia ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej