Aktualności

ROP Abel Kibet z Kenii oraz Renata Pliś wygrywają 8 Bieg Uliczny Jastrzębska Dziesiątka

ROP Abel Kibet 30:51 Benedek Team oraz Renata Pliś 34:12 Maraton Świnoujście zwyciężyli w tegorocznej edycji „Jastrzębskiej Dziesiątki”

Jastrzębski bieg na 10km ukończył 785 osób. Wzięło w niej udział 270 kobiet i  515 mężczyzn. Najlepszymi Polakami zostali Mrówka Mateusz z Radlina, który uzyskał czas 31:49 oraz reprezentantka Polski Renata Pliś ze Świnoujścia, przekraczając linię mety z czasem 34:12.

Najlepszym jastrzębianinem został Szulik Grzegorz (34:10) oraz Suwaj Aneta (38:41)

Pierwszym zwycięzcą kategorii Górnik został Mateusz Mrówka reprezentujący KWK Marcel z Radlina 

Kategorię drużynową wygrała rybnicka ekipa Inżynieria Biegania, przed drużyną z 1 second ALE Team oraz Klubem Biegacza MOSiR Jastrzębie.  Najliczniejszą drużyną została  OLZA CIESZYN

Gościem specjalnym była Mistrzyni Świata w maratonie z 1991 roku Wanda Panfil.

Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, wodę a każda kobieta otrzymała różę.  Po biegu dla każdego uczestnika był również przygotowany posiłek regeneracyjny.

Przed głównym biegiem zostały rozegrane  5 Biegi Małego Jastrząbka na dystansach od 1800m do 150m, w których rywalizowała młodzież i dzieci od 15 lat i młodsi. Zwycięstwo w swoich biegach odnotowali:  Pastusza Roksana, Rentfleisz Filip na 1800m (oboje KB MOSiR Jastrzębie), Smyła Oliwier (SMS2 Jastrzębie-Zdrój), Zdejszy Marta (Olza Cieszyn) na 800m, Kania Piotr i Zawadzka Lena na dystansie 350m, oraz w biegu maluchów na 150m Jesionek Zosia i Szymik Leon.

WYNIKI I GALERIA

Wyniki poszczególnych klasyfikacji:

OPEN M

1 ROP Abel Kibet – KENIA BENEDEK-TEAM - 30:51

2 KOSGEI Mathew – KENIA BENEDEK-TEAM - 30:53

3 MRÓWKA Mateusz - RADLINIOKI W BIEGU - 31:49

4 CIEPŁAK Marcin - CHEMIKA RYBNIK  -33:14

5 KASPRZAK Radosław - INŻYNIERIA BIEGANIA TEAM - 33:21

6 LUBIENIECKI Maciej – Kraków - 33:21

OPEN K

1 PLIŚ Renata - MKL MARATON ŚWINOUJŚCIE - 34:12

2 MATHEBO Ruth Chemisto – KENIA BENEDEK-TEAM - 36:18

3 ŚLĘZAK Sylwia – Częstochowa -  36:33

4 CHERUIYOT Emily - KENIA BENEDEK-TEAM - 36:48

5 GOLBA Kasia - 1SECOND TEAM / AZS AWF KATOWICE - 37:24

6 KRAWCZYK Magdalena - GKS PIAST GLIWICE - 38:18

POLACY

1 MRÓWKA Mateusz - RADLINIOKI W BIEGU - 31:49

2 CIEPŁAK Marcin - CHEMIKA RYBNIK  -33:14

3 KASPRZAK Radosław - INŻYNIERIA BIEGANIA TEAM - 33:21

POLKI

1 PLIŚ Renata - MKL MARATON ŚWINOUJŚCIE - 34:12

2 ŚLĘZAK Sylwia – Częstochowa -  36:33

3 GOLBA Kasia - 1SECOND TEAM / AZS AWF KATOWICE - 37:24

JASTRZĘBIANIE

1 SZULIK Grzegorz - KB MOSIR JASTRZĘBIE  -34:10

2 LIZAK Wojciech – Jastrzębie-Zdrój - 35:04

3 ZIELIŃSKI Rafał - KB MIOSIR JASTRZĘBIE - 36:34

JASTRZĘBIANKI

1 SUWAJ Aneta - AZS-AWF KATOWICE/ALPIN SPORT  - 38:41

2 PIWISZKIS Barbara - KOBIETY NA 5+ - 44:08

3 LERCH Bożena - RUNTEAM PAWŁOWICE  - 46:38

GÓRNICY

1 MRÓWKA Mateusz  - KWK MARCEL - 31:49

2 SZULIK Grzegorz - Zakład Specjalistycznych Robót Górniczych - 34:10

3 KNESZ Marek  - Jejkowice – 37:01

KATEGORIE WIEKOWE 

K16

1 MORAWSKA Julia UKS CHROMIK MYSŁOWICE 44:45

2 PLOCH Weronika - MKS PARASOL WROCŁAW - 49:50

3 JANECKA Marta – Jastrzębie-Zdrój - 50:55.75

M16

1 HAJDUK Paweł – Ruda Kozielska - 34:56

2 NIESŁONY Filip – Kozłowice - 37:37

3 MROWIEC Adam – Świnna - 37:44

K20

1 ŚLĘZAK Sylwia – Częstochowa - 36:33

2 GOLBA Kasia - 1SECOND TEAM / AZS AWF KATOWICE - 37:24

3 KRAWCZYK Magdalena  - GKS PIAST GLIWICE - 38:18

M20

1 KOSGEI Mathew - KENIA BENEDEK-TEAM - 30:53

2 MRÓWKA Mateusz - KWK MARCEL/RADLINIOKI W BIEGU - 31:49

3 CIEPŁAK Marcin - CHEMIKA RYBNIK - 33:14

K30

1 PLIŚ Renata - MKL MARATON ŚWINOUJŚCIE - 34:12

2 MATHEBO Ruth Chemisto – KENIA BENEDEK-TEAM -36:18

3 CHERUIYOT Emily - KENIA BENEDEK-TEAM - 36:48

M30

1 ROP Abel Kibet - KENIA BENEDEK-TEAM - 30:51

2 LUBIENIECKI Maciej – Kraków - 33:21

3 DROŻDŻ Damian – Rybnik - 33:31

K40

1 LEWICKA Elżbieta – Knurów - 40:57

2 LASKOWSKA Katarzyna – Gliwice - 41:29

3 LACHOWSKA Magdalena - K.S. SPRINT Bielsko-Biała  - 42:35.55

M40

1 BULIK Witold - PKS OLIMPIJCZYK GILOWICE - 34:38

2 ZIELONKA Robert  - Chrzanów - 35:29

3 SEWERYN Jacek – Mysłowice - 36:13

K50

1 SOKOŁOWSKA Anna – Meszna - 49:05

2 MACURA Ewa - HRMAX ŻORY - 51:56

3 RZEPECKA Bożena - OLZA CIESZYN - 52:51

M50

1 KNESZ Marek – Jejkowice - 37:01

2 NIEDZIELA Stefan – Knurów - 40:37

3 GÓRNY Mirek  - Bielsko Biała – 40:42

K60

1 SIKORA Alicja – Bielsko-Biała - 50:08

2 MAREK-WRÓBEL Edyta – Rybnik - 54:19

3 KOSMALA Stanisława – Łąka - 55:46

M60

1 DZIARSKI Wiesław – RYBNIK -39:43

2 BRODACKI Waldemar  - PUŁAWY - 40:19

3 SZCZERZEK Zbigniew – Zabrze - 47:52

M70

1 KRASKA Wlodzimierz  - Kraków - 45:34

2 KOPTA Jerzy – Kraków - 52:49

3 GRABKA Stanislaw – Kraków - 55:04

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM 

ZAPRASZAMY NA 9 BIEG ULICZNY "JASTRZĘBSKA DZIESIĄTKA"

 

 

Udostępnij:

www.biegjastrzebie.pl może używać plików cookies (ciasteczka). Pliki cookies są to informacje zapisywane przez serwer na komputerze użytkownika, które mogą być odczytane przy każdorazowym połączeniu się z komputera użytkownika.Pliki cookies są nieszkodliwie dla użytkownika i jego komputera. Pliki te dostarczają danych statystycznych o ruchu użytkowników i korzystaniu przez nich z poszczególnych stron serwisu.Odwiedzający ma możliwość wyłączenia ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej